Termin: 12.06.2017, 20.06.2017, 22.06.2017, 26.06.2017
Miejsce: Galeria Mieszkanie Gepperta, ul. Ofiar Oświęcimskich ½, Wrocław
Organizator: Fundacja Sztuki Współczesnej Art Transparent
Autorzy programu: Karolina Bieniek, Agata Makowska
Działanie „Sieciowanie dla kultury” to program, którego celem jest zbliżenie przedstawicieli różnych sektorów zaangażowanych w kreacje kultury we Wrocławiu. Warsztaty skierowane są do osób związanych z kulturą z sektora pozarządowego, z biznesu oraz do przedstawicieli lokalnej administracji. Podczas trzydniowego, intensywnego projektu skupimy się na wzajemnym poznaniu (analiza sytuacji i potrzeb), określimy możliwe wspólne punkty współpracy i współdziałania, przepracujemy możliwe wspólne przedsięwzięcia. Ideą projektu jest wyjście poza branżowe przyzwyczajenia, rozwój kreatywności i synergii poprzez intersektorowe współdziałanie.
HARMONOGRAM:
12.06.2017, godz. 9.00 – 15.00
Networking!
godz. 9.00 – 11.30
Na warsztacie dowiemy się od podstaw, na czym polega sztuka networkingu i jakie zasady nim rządzą. Zbadamy, które zasoby, własne oraz organizacyjne, możemy uruchomić w procesie budowania relacji wymiany. Poznamy standardowe i poszukamy niestandardowych sposobów skutecznego networkowania, potrenujemy nawiązywanie relacji oraz sztukę ich utrzymywania i pogłębiania. Ponadto przyjrzymy się sobie i swoim organizacjom z perspektywy potrzeb oraz atrakcyjności dla potencjalnych partnerów biznesowych, a także zaplanujemy, jak wprowadzić lub wesprzeć aktywność networkingową w organizacjach.
współDziałamy!
godz. 12.00 – 14.00
[spotkanie otwarte]
O otwartym 1. czerwca 2017 r. Siemacha Wrocław Spot oraz o firmowych mikrograntach opowie Iwona Sarachman, Dyrektor ds. PR na Europę Środkową w firmie Amrest Sp. z o.o.
20.06.2017, godz. 9.00 – 15.00
współDziałamy!
godz. 9.00 – 12.00
Celem warsztatu jest analiza najlepszych polskich i zagranicznych przykładów współdziałania trzech sektorów na rzecz kultury i rozwoju lokalnych społeczności. Zapraszamy na spotkanie ze specjalistami z zakresu współdziałania.
Networking II
Podczas warsztatu przyjrzymy się sobie i swoim organizacjom z perspektywy potrzeb oraz atrakcyjności dla potencjalnych partnerów biznesowych, a także zaplanujemy, jak wprowadzić lub wesprzeć aktywność networkingową w organizacjach.
22.06.2017, godz. 9.00 – 15.00
Zarządzajmy?
Project management to morze koncepcji, narzędzi, sposobów i zasad. Poznamy część z nich, uprzednio definiując jak najprecyzyjniej podstawowe pojęcia i reguły uniwersalne. Na tym spotkaniu przyjrzymy się zarządzaniu projektami przez soczewkę kultury organizacyjnej, komunikacji i zarządzania grupami. Poszukamy metod, które pozwolą nam jak najlepiej zaplanować pracę i zarządzać z jak najwyższym poszanowaniem dla kultury organizacji, jej pracowników i wartości. Jednym z ważnych tematów wewnątrz tych rozważań będzie komunikacja na poziomie interpersonalnym oraz organizacyjnym. W celu urozmaicenia spotkania, poznamy kilka interesujących i funkcjonalnych narzędzi – metodologicznych i technologicznych, które skutecznie ułatwią nam proces zarządzania projektem.
26.06.2017, godz. 13.00
Podsumowanie z udziałem „Kulturotech”
Przegląd Sztuki SURVIVAL to flagowe przedsięwzięcie fundacji Art Transparent. Podsumowanie naszych działań i rozmów przeprowadzimy w scenerii niezwykłego Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w tym roku odbędzie się 15. edycja festiwalu.
Więcej o Kulturotech: https://www.pb.pl/kulturotech-eksportowanowa-nadzieja-853429
Zapisy:
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej: https://goo.gl/forms/3ocH0sTUxy3GhrbL2 do dnia 9 czerwca 2017. Warunkiem udziału w projekcie jest zobowiązanie do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach. Mile widziana znajomość języka angielskiego.
„Sieciowanie dla kultury” jest autorskim projektem, który w tym roku współtworzą:
Karolina Bieniek – menadżerka kultury, aktywistka, doktor nauk społecznych. Współtwórczyni galerii Mieszkanie Gepperta i członkini Zarządu Fundacji Art Transparent. Współautorka aplikacji Wrocławia w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Specjalistka w zakresie polityki zagranicznej, w tym polityki kulturalnej, animatorka kultury, trenerka w obszarze edukacji rozwojowej i działań antydyskryminacyjnych. Posiada umiejętności z zakresu organizacji pracy i zarządzania w projektach o wartości powyżej 100 000 euro. A zarządzanie to jej pasja, tak samo jak odnajdywaniem nowych dróg i poszukiwaniem nietypowych rozwiązań. Aktywnie zajmuje się optymalizacją procesów. Wszystkie te umiejętności wciela w życie będąc mamą 3-letniej Niny.
Agata Makowska – psycholożka, trenerka, PRówka i producentka, zaangażowana w sferę kultury, a szczególnie sztuki współczesnej. Przez dekadę pracowała dla i współprowadziła dwie Fundacje: Art Transparent i All That Art!, współorganizowała Przegląd Sztuki SURVIVAL, Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu oraz współprowadziła galerie sztuki współczesnej: Mieszkanie Gepperta i mia ART GALLERY we Wrocławiu. W pracy zespołowej wierzy, że komunikacja to kamień milowy sukcesu.
Drugą połowę jej życia od zawsze pochłaniał ruch – również tancerka, choreograf, trenerka Pilates i Jogi. Od ponad 10 lat prowadzi własny biznes – studio ruchu, który rozwija i transformuje w oparciu o sieć przyjacielskich kontaktów biznesowych i długoterminowe relacje z klientami. Wyznawczyni ruchu slow, rowerzystka i wegetarianka. Od ponad dwóch lat również mama.