Prowadzący spacer: Krzysztof Ziental
Prelekcja: Karolina Bieniek
Animacje: Agata Iżykowska-Uszczyk
Dołącz do nas na Facebooku
OSTATNIE W SEZONIE SPOTKANIE W OTWARTEJ PRZESTRZENI MIASTA DLA RODZIN Z MAŁYMI DZIEĆMI SPĘDZIMY NA POPOWICACH.
Ostatnie w sezonie spotkanie w otwartej przestrzeni miasta dla rodzin z małymi dziećmi spędzimy na Popowicach. Pod przewodnictwem historyka sztuki, Krzysztofa Zientala ruszymy śladami sztuki konceptualnej ukrytej między blokowymi, pełnymi zieleni przestrzeniami. Osiedle z charakterystyczną, uskokowo falującą zabudową modernistyczną zaprojektowaną przez Marię i Witolda Molickich to także miejsce powojennych, jednych z najstarszych w naszym mieście ostańców oraz schronienie dla wielu sąsiedzkich historii – o konkursach na najpiękniejszy balkon czy geograficznym środku Wrocławia. Dotkniemy nie tylko tematu powojennego, późnego modernizmu, lecz także przedwojennego, a nawet postmodernizmu. Przemierzając Popowice od muralu Stanisława Dróżdża przy ulicy Legnickiej, aż do pełnego wciąż bujnej, mimo pory roku, zieleni roztaczającego się między ulica Popowicką a wałami Odry, Parku Popowickiego, w którym skrywa się instalacja Barbary Kozłowskiej, poznamy też historię jednego z najważniejszych dla powojennego Wrocławia wydarzeń związanych ze sztuką współczesną – Sympozjum Plastycznego Wrocław ‘70. Spacer zakończymy mikropiknikiem – posiadówką przy Samotności, instalacji, o której opowie nam jedna z jej inicjatorek, Karolina Bieniek, a która stanie się dla nas punktem wyjścia do przyjemnych animacji edukatorki Agaty Iżykowskiej-Uszczyk.
- w trosce o zdrowie wszystkich uczestników i uczestniczek – małych i dużych – obowiązują zapisy pod mailem: zapisy@arttransparent.org
- w każdym spacerze może wziąć udział 20 osób
- wstęp bezpłatny
„Oprowadzanie po Popowicach” to działanie partnerskie w ramach projektu „Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat później”, organizowanego przez Fundację Ładne Historie przy wsparciu Gminy Wrocław.