Osiem witryn zaprezentowało osiem najlepszych prac dyplomowych z wydziałów nowych mediów na wszystkich publicznych uczelniach artystycznych w Polsce. Ekspozycję można było oglądać w Centrum Sztuki WRO od 21 marca do 28 kwietnia 2024 roku.
Była to już dziesiąta edycja konkursu, która odbyła się pod hasłem Próg. Hasło to odnosiło się do najnowszej twórczości jako miejsca odbicia, startu, a także sytuacji przekroczenia, konfrontacji i napięcia pomiędzy światami. Symbolizowało również wejście w artystyczną dorosłość, naznaczoną opuszczeniem murów akademii, autorefleksją i określeniem tożsamości artystycznej.
Pogłębione informacje o wszystkich pracach i ich autorach były dostępne w sieciowym katalogu: prog.wrocenter.pl, a odwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu na Nagrodę Publiczności.
Idąc ulicą Szewską w przeciwnym kierunku, można było znaleźć dziewięć prac powstałych w wyniku zderzenia artystów z naukowymi laboratoriami Instytutów Fraunhofera. Była to zapowiedź wystawy mattermorphosis, prezentującej premierowe prace uczestników międzynarodowego programu Funken Academy.
DNA origami, rzeźbienie z grzybni i przekształcanie informacji w precyzyjne metalowe struktury – prace te, realizowane w laboratoriach i poddane rygorystycznym protokołom, nie zawsze dawały oczekiwane rezultaty. Materiał czasem ulegał degradacji, pojawiały się zakłócenia, a nawet emocje. Wystawa opowiadała o procesie artystyczno-naukowego eksperymentu i prezentowała jego wyniki.
Instalacje zlokalizowane zarówno w przestrzeni IP Studio, jak i w zakamarkach Centrum Sztuki WRO nieznanych dotąd publiczności, stworzyły wielowątkową narrację o przemianach technologicznych i ich wpływie na tworzywo, nasze ciała, otoczenie oraz zachowania. Wystawa została otwarta 10 kwietnia 2024 roku.